Návrh modernej spálne nesúci sa v duchu filmovej elegancie

Vizualizácia spálne pre mladú dvojicu, ktorej hlavnou požiadavkou bolo premeniť malý, tmavý priestor v pôvodnom stave na moderný, minimalistický a vzdušne pôsobiaci interiér. Stavila som preto na čisté línie a pár trikov, ktoré zabezpečili, že sa nový priestor zdá priestrannejší, ako v skutočnosti je. Jedným z nich bolo navrhnutie na mieru vyrobených nočných stolíkov a pracovnej dosky na príležitostnú prácu bez nožičiek – pripevnených priamo o stenu pomocou pevných vrutov, čo pomohlo nerušenému vnímaniu voľného priestoru nad podlahou.

Ty jsi má, antracitová...

Antracitová, obľúbená farba majiteľov, sa prelína v menších či výraznejších formách celým návrhom – od jemného prehozu v spálni, dizajnových svietidiel Tom Dixon, veľkoformátovú fototapetu až po menšie dekoračné doplnky. Kombinovaná je v monochromatickej farebnej palete len s odtieňmi jemne sivej, bielej, smotanovej a čiernej, čo podporuje spolu s vybranou vintage fotografiou Audrey Hepburn požiadavku majiteľky na nostalgickú eleganciu.

2 - spalna v modernom style, ako zariadit malu spalnu

Čistý a praktický dizajn

Ako úložný priestor je navrhnutá šatníková skriňa s povrchom vo vysokom lesku tiahnuca sa v jednej línii pozdĺž celej steny. Aby mohol byť dosiahnutý skutočne minimalistický vzhľad čistých línií, odporúčam klasický systém otvárania – na rozdiel od posuvných systémov pôsobí oveľa jemnejšie. Navyše, posuvné dvere potrebujú pre svoje fungovanie vodiacu lištu, ktorá z pôdorysnej hĺbky šatníka zaberie takmer 10cm (ktoré sme v tomto prípade nemali) , kým otváracím postačí hrúbka asi 2cm.

Prvkom, ktorý pridal na zaujímavosti, je umiestnenie otvorenej police siahajúcej až po strop, ktorej pozadie je elegantne potiahnuté tapetou. Zároveň to slúži ako optický trik, ktorý hneď pri vstupe tiahne oči prichádzajúceho nahor, takže miestnosť pôsobí vyššie a teda aj pocitovo priestrannejšie.

3 - navrh spalne v modernom style, aky satnik do spalne

Nadčasový vzor podporil eleganciu

Útulnosť bola dosiahnutá zakomponovaním na dotyk veľmi príjemnej vliesovej tapety s tzv. chevronovým vzorom a mäkkého koberca s vyšším vlasom smotanovej farby.

4 - moderna spalna, spalna v modernom style

Osvetlenie v modernej spálni

Použitie visiacich lámp, nielenže dodalo tejto spálni moderný šmrnc, ale vplýva takisto na vnímanie veľkosti priestoru, nakoľko upozorňuje na výšku interiéru.

5 - moderna spalna, siva spalna, tapeta do spalne

Dizajn s pridaním kontrastu

Alternatívna verzia s pridaním dramatickejšieho kontrastu a farebným rozdelením priestoru.

6 - navrh modernej spalne, svietidla do spalne

Stav interiéru PRED rekonštrukciou

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru