Návrh študentskej izby

Požiadavkou bolo vytvorenie sviežej, svetlej izby pre mladú študentku - s dostatočným úložným priestorom, priestorom na štúdium a veľkou posteľou. Obľúbenou farbou je šedá a jemný škandinávsky štýl v modernom duchu.

Základom je správne umiestnený pracovný stôl

Prioritou bolo vyriešenie pracovnej a úložnej časti priestoru. Keďže stôl by mal byť umiestnený vždy tak, aby naňho denné svetlo dopadalo z opačnej strany, ako píše ruka, obrazovka počítača by nemala kontrastovať s okolím a zároveň by sa na obrazovke nemalo zrkadliť okno, navrhla som umiestnenie študentského kútika v svetlej nike pri okne, ktorá vznikla po ukončení šatníkovej skrine.

Detaily dverí šatníkovej skrine vo forme dvoch dekoračných horizontálnych predelov sú navrhnuté tak, aby vytvárali priame línie pozdĺž celej steny. V hornej časti prechádza línia do kontrastnej bielej police, a v dolnej je pokračujúcou líniou šatníkovej skrine pracovná doska. Materiálom je MDF v bielej farbe a matné prevedenie.

Asymetrická kompozícia prvkov

Mladistvý a originálny vzhľad vnesie do interiéru študentskej izby asymetrická kompozícia prvkov – vyššie umiestnené obrázky so vzormi škandinávskych motívov a závesné kresielko. Nakoľko je požiadavkou dosiahnutie čo najpresvetlenejšieho priestoru, odporúčam závesné kreslo takéhoto typu, ktoré je takmer transparentné, takže nebude brániť prúdeniu prirodzeného svetla a nezaberá opticky skoro žiaden priestor.

Denné tienenie interiéru je vyriešené záclonou bez vzoru uchytenou v minimalistickej lište na strope. Namiesto závesov, ktoré by robili tieň v rohoch miestnosti, ako nočné zatemnenie sú navrhované nenápadné žalúzie.

Farebný a materiálový koncept

Prevládajúca biela farba oživená prítomnosťou šedej a jemnými čiernymi akcentmi je dostatočné neutrálna, aby nechala vyniknúť drevené časti interiéru. Teplý odtieň dreva sa zopakuje vyvážene rozmiestnenými drevenými prvkami v priestore - pridaním nočnej lampy v trendovom dizajne na nočný stolík a políc nad pracovný stôl v opačnom rohu miestnosti.

Tapeta s nenápadným vzorom

Ústredným motívom je tapeta jemného škandinávskeho vzoru v odtieňoch šedej, na ktorej krásne vyniknú biele prvky. Kľúčový je výber jemného a malého pravidelne sa opakujúceho vzoru, ktorý interiér zútulní, ale nezmenší.

Presvetlenie interiéru

Umiestnením väčšieho zrkadla na stenu oproti oknu sa dosiahne dodatočné presvetlenie celej študentskej izby. Je v jednoduchom bielom ráme dopĺňajúcom tento moderný koncept čistých línií. Pre vytvorenie na pohľad zaujímavejšej kompozície, je pod zrkadlom pridaná polica bez konzol, ktorá zároveň slúži ako odkladací priestor na knihy či dekorácie.

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru