Návrh obývačky a kuchyne v modernom, mestskom štýle

Nová spoločenská zóna bola navrhnutá v súlade s prioritnou požiadavkou majiteľov dvojizbového bytu v pôvodnom stave na vytvorenie moderného, vzdušného priestoru, bez pocitu preplnenia nábytkom a pretlaku rôznorodých dekorov a farieb. Celý koncept je preto štylizovaný v jednoduchej farebnosti (so zakomponovaním ich obľúbenej šedej a antracitovej farby) využívajúc opakujúce sa motívy, ktoré tento dojem ľahkosti umocnia a byt tým opticky zväčšia. Decentné materiálové spektrum dáva priestoru eleganciu a bude trvalo vkusné.

2 - navrh obyvacky v modernom style

Presvetlenie spoločenskej časti

V návrhu interiéru tohto bytu som po konzultácii s mladým párom navrhla aj jemné stavebné úpravy na prevzdušnenie dispozície. Zbúraním nenosnej priečky sa priestor medzi obývačkou a kuchyňou výrazne presvetlil. Vytvorila sa tým otvorená spoločenská zóna zahŕňajúca kuchyňu, jedálenskú časť s jedálenským stolom a obývaciu časť.

3 - ako zariadit modernu kuchynu, navrh kuchyne v minimalistickom style, cierna pracovna doska

Optické zväčšenie interiéru

Pôvodné dvere a zárubne v tmavom dekore dreva som navrhla nahradiť bielymi v jednoduchom dizajne, ktoré budú vizuálne rozjasňovať a zvyšovať priestor, a to usmernením pohľadu smerom hore, nakoľko sa biela farba zo samotných dverí akoby „preleje“ v rovnakej šírke až po samotný strop – pás nad dverami bude vymaľovaný rovnakým odtieňom bielej farby, pričom priamo susediace farby na stene budú šedé. Tento motív sa v podobnej obdobe zopakuje pri dlhých na podlahu padajúcich bielych závesoch, ktoré budú kontrastovať so svetlošedým podkladom a budú takisto siahať až tesne pod strop.

4 - obyvacka v modernom style, ako zariadit obyvacku

Minimalistický dizajn kuchyne

Výmaľba v tmavom sýtom odtieni je umiestnená na kratšej stene oproti oknu, čo opticky vybalansuje obdĺžnikový pôdorys izby. Pokládka podlahy v celom byte je v jednej línii pozdĺž okien, čím sa zabezpečilo harmonické pričlenenie kuchyne k obývačke, a tiež rovnobežne umiestnenie dekoru dreva, ktoré plynule v rovnakom smere prechádza z podlahy na dolné kuchynské skrinky.

5 - kuchyna v minimalistickom style, navrh kuchyne, moderna kuchyna

Čisté línie, vzdušnosť a súhra tvarov

Vzhľadom na jednoduchú, čistú a prírodnú farebnosť je v celom návrhu použité väčšie množstvo rôznych štruktúr, povrchov a textílií, ktoré vytvárajú na pohľad sofistikovanejší dojem – mäkká vliesová tapeta, koberec s vysokým vlasom, hladké saténové závesy, matné sivé stoličky, biela zástena v kuchyni vo vysokom lesku, granitový drez.. Zaujímavú súhru tvarov vytvára kombinácia dizajnových stoličiek DSW (od Charlesa Eamesa, značka Vitra) s tzv. „eifell“ podstavou s čiernym kovovým rámom na konferenčnom stolíku, ako aj s podstatou tzv. „tripod“ (trojnožkovej) lampy. Mimochodom, tieto stoličky sú už v rôznych obmenách, aj farebných prevedeniach ľahko (aj finančne) dostupné na slovenskom trhu.

6 - moderna obyvacka, ako zariadit obyvacku, interierova dizajnerka

Stav interiéru PRED rekonštrukciou

Časť priečky medzi obývačkou a kuchyňou (stena vľavo) bude odstránená, čo celý priestor krásne otvorí.

Súčasťou tohto projektu bolo vypracovanie návrhu pre spálňu, do ktorej si majiteľka priala vkusne zakomponovať nejaký motív z jej obľúbeného filmového obdobia 50-60 rokov minulého storočia...

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru