Návrh spálne a pracovne v severskom duchu

Vzhľadom k vkusu a životnému štýlu majiteľov, bol aj v rámci priestoru spálne vytvorený moderný, minimalistický interiér, ktorý však v sebe ukrýva množstvo zaujímavých detailov.

Podtitul tejto premeny by mohol pritom znieť aj: „Je možné začleniť pracovný kút do spálne?“ Áno, je a dá sa to dokonca dosiahnuť celkom vkusne. Treba ale povedať, že v tomto prípade ide o príležitostnú pracovňu, pri ktorej sa budú používať notebooky, a nie klasická stolová PC zostava, ktorej zakomponovanie sa do miestností určených na spánok, neodporúča.

„Neviditeľný“ úložný priestor v spálni

Okrem klasickej šatníkovej skrine umiestnenej v nike napravo od postele, som ako dodatočné, ale pritom celkom veľkorysé úložné miesto, navrhla využiť aj priestor pozdĺž celej steny oproti posteli - do výšky cca 70 cm, ktorý na jeho konci zároveň vytvára oporu pre pracovnú dosku, ktorá je na nej položená. To je jednou z vecí, ktorá v tomto interiéri napomáha k vytvoreniu veľmi jemného a čistého minimalistického dizajnu bez rušivo pôsobiacich podpier a nožičiek.

Čalúnené „čelo“ postele

Na stenu za posteľou som navrhla čalúnené čelo postele, ktoré je možné jednoducho vyrobiť na mieru a navyše pôsobí originálnejšie ako klasické kúpené čelo v bielom alebo drevenom prevedení. Jedná sa o pás tvrdšieho materiálu, napríklad drevotriesky, potiahnutej mäkkým vatelínom, pričom jeho vrchnú časť tvorí látka so vzorom polka dot, čiže drobná bodka, ktorá pekne vyváži rovné línie použité v interiéri.

Spálňa v škandinávskom štýle

Požadovaný škandinávsky štýl bol dosiahnutý vyváženou kompozíciou grafických vzorov, ktoré sú príznačné pre bývanie v severskom duchu. Motív jemných linajok z tapety sa vo väčšom kontraste zopakoval na koberci, ktorý vo svojej optimálnej veľkosti správne vymedzuje zónu na spanie.

Pracovná zóna v spálni

Pracovisko pôsobí vkusne a čisto a nenarúša harmóniu spálne.

Osvetlenie a nočné stolíky v „škandinávskej“ spálni

Hravosť do minimalistického interiéru vnieslo použitie závesných lámp v kontrastných farbách, ako aj odporúčaný výber tvarovo aj materiálovo rôznych nočných stolíkov – samozrejme obidva štýlovo spadajú do škandinávskeho štýlu a sú príbuzné rovnakou farebnosťou.

Alternatívny dizajn vniesol útulnosť

Drevenú podlahu vo forme parkiet som v tomto prípade nechala prejsť na stenu za posteľou. Táto alternatíva tak prináša do priestoru viac útulnosti, ale zároveň aj kontrastu.

Oddelenie pracovného kúta od spálne

Kým v prvom návrhu bolo odčlenenie pracovne navrhované formou dominantných drevených pásov, v tomto prípade si parketová stena žiada zjemnenie, ktoré by bolo zabezpečené formou japonského systému polopriehľadných závesov, samozrejme s odpovedajúcou grafikou.

Stav interiéru PRED rekonštrukciou

Video k projektu

Súčasťou tohto projektu bolo vypracovanie návrhu pre spoločenskú časť bytu.

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru