Detská izba v sladkých pastelových tónoch

Zadanie pre návrh tejto detskej izby bolo jednoznačné. Má sa jednať o izbičku pre dcérku, v ktorej bude všetko zariadenie špeciálne pre ňu. Izba má byť svetlá, vzdušná, s dostatkom priestoru na hranie a kreslenie. Prioritou je biela farba doplnená vkusnými jemnými farbami. Tapety sú zakázané, pretože malá užívateľka izbičky má veľkú záľubu v ich odstraňovaní :-).

Tienenie v detskej izbe

Kedže je želaním izba v bielej farbe bez povrchových úprav stien, ktorá ma napriek tomu pôsobiť útulne, použila som závesy v kombinácii s vrstvenými rímskymi roletami. Je to výborné riešenie, nakoľko sa jedná o väčšiu plochu s príjemným, textilným povrchom, ktorá vnesie do interiéru mäkkosť. Vertikálny výraz látky vytvorí súvislejší vzhľad priestoru. Pre dosiahnutie maximálneho vnímania vzdušnosti a priestrannosti sú upevnené v stropnej lište, čo napomáha k vnímaniu výšky celého interiéru.

Motív „domček“

Postieľka je z prírodného materiálu s bielou povrchovou úpravou, tvar striešky zastupuje pomyselné čelo postele. Domčekové nástenné dekorácie kopírujúce tento hravý motív slúžia zároveň aj ako odkladací priestor.

Farebná koncepcia

Pri navrhovaní farebnosti treba vždy prihliadať na to, aby základné povrchové úpravy boli súčasťou farebného a materiálového konceptu celého interiéru. V tomto prípade to bol existujúci medový odtieň dreva na podlahe a okenných rámoch. Doplnený je všadeprítomnou žiarivou bielou, béžovými a vanilkovými odtieňmi a akcentujúcou farbou je pastelová ružová v rôznych odtieňoch.

Koberec v detskej izbe

Koberec je vybraný so základom v béžovo-medovej farbe, tak aby s podlahou príliš nekontrastoval. Farebne tak nerozbije súvislú podlahovú plochu a opticky je nezmenší. Funkčne je samozrejme v detskej izbe nezastupiteľný. Je okrúhly, čo dotvára hravý a dynamický pocit z celého priestoru. Spolu s vlneným pufom – taburetkou na sedenie, prináša do interiéru ďalšiu mäkkú a príjemnú štruktúru.

Aj obľúbené knižky potrebujú svoje miesto

Hravá kompozícia

Mám rada, keď je dizajn šitý na mieru majiteľovi :-). Kompozícia obrázkovej galérie s ďalším obľúbeným motívom „cupcake“ je umiestnená vo výške, aby si ho mohla pozrieť aj malá Katka. Bezpečnosť je zabezpečená použitím plexiskla.

Úložný priestor v detskej izbe

Okrem úložiska pre hračky, vysokej skrine v detskom dekore a nočného stolíka, je dodatočným úložným priestorom aj zásuvný modul v rámci postele a komoda v štandardnom rozmere.

Detailný pohľad

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru