Návrh spoločenskej zóny a kuchyne v tradičnom štýle

Spoločnou víziou nových majiteľov bytu s vysokými stropmi bol svetlý, vzdušný, veľkorysý, nábytkom nezahltený priestor s prevládajúcimi prvkami vintage a art deco.

Veľkorysá spoločenská zóna

Vzhľadom k predstave klientov o častých návštevách rodiny a priateľov a frekventovanom využívaní spoločenskej časti, som navrhla prepojenie medzi jedálňou spojenou s kuchyňou a obývačkou čiastočne rozšíriť vložením štýlových posuvných 2krídlových dverí (so zasúvaním do stavebného púzdra), ktorých spôsob otvárania pocit tradičnej atmosféry ešte umocnia. Sklenená výplň dverí celý priestor opticky otvorí a presvetlí. Vytvorí sa tým veľkoryso pôsobiaca spoločenská zóna, ktorú však bude možné pri určitých príležitostiach jednoducho uzavrieť.

Zjednotenie tradičných štýlov

Od návrhu bolo požadované, aby zjednotil špecifické predstavy oboch z páru na finálny dizajn. Vizualizácia nového interiéru tak obsahuje výber zariadení a povrchov, ktoré vytvárajú rovnováhu medzi elegantnými, pastelovými, jemnosť až nostalgiu vyjadrujúcimi prvkami a striedmejšími líniami a tmavšími materiálmi - medzi érou ČS prvej republiky a érou art deca a swingu. Celkovo pôsobí interiér vyvážene a jednotne, a to aj bez prílišného „predekorovania“ doplnkami.

Materiálový a farebný koncept

Materiály a povrchy, ako sú orechové drevo v sýtom odtieni, tmavohnedá koža, krémový hodváb, či smotanová maľovka stien v špeciálnom prevedení ultrasatén, ako aj ozdobné lišty, evokujú celkový pocit historických interiérov bez toho, aby pôsobil príliš „ťažkým“ dojmom.

Nadštandardné rozmery centrálneho priestoru dovoľujú priestorové umiestnenie spoločenského sedenia. Toto riešenie dáva priestoru čistotu a vzdušnosť.

Pohľad od jedálenského stolu do obývacej časti

Dve najdôležitejšie zóny v rámci spoločenskej časti bytu (jedálenský stôl a konferenčný stolík) priestorovo vymedzujú dominantné závesné kryštálové lustre typické pre štýl art deco.

Kuchyňa v tradičnom štýle

Kuchyňa, ako súčasť otvoreného spoločenského priestoru, je navrhnutá spolu s barovým pultom do tvaru U v kombinácii skriniek výlučne pod pracovnou doskou a horných skriniek len v jednej časti. Výsledkom je vzdušnejší pocit voľnejšieho a prepojenejšieho priestoru s jedálenskou, ale aj celkovo spoločenskou časťou.

Návrh (vizualizácia) jedálne

Zaujímavý kontrast do interiéru prináša kompozícia dubového stola jednoduchého, moderného tvaru a nestarnúcej ikony z ohýbaného dreva – stoličky Thonet.

Stav kuchyne s jedálňou pred rekonštrukciou

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru