Spálňa vo francúzskom štýle

Kľúčom tejto premeny bolo naplno využiť potenciál bytu s vysokými stropmi v historickom dome a pôvodný zanedbaný vzhľad študentskej izby premeniť na romantickú hlavnú spálňu.

Návrh romantickej spálňe

Klientka si želala elegantnú spálňu s prvkami vintage, ktorá mala pôsobiť luxusnejším, ale pritom čistým, upokojujúcim dojmom. Vyhnúť som sa mala štýlu glamour, ktorý jej kvôli prílišnej okázalosti a použitiu tmavších farieb úplne nevyhovuje. Navrhla som jej teda tzv. francúzsky palácový štýl, čo je vlastne taký elegantnejší, parížsky predchodca súčasne veľmi obľúbeného provensálskeho štýlu.

Farebný a materiálový koncept vo francúzskom štýle

Základom interiéru v tomto tradičnom štýle je v prvom rade kvalitná drevená podlaha / parkety s tzv. rybínovým vzorom v sýtom teplom odtieni. Luxus 20. rokov minulého storočia do interiéru vniesol závesný luster v tvare kryštálovej gule.

Francúzsky ráz dodáva ozdobné čelo postele, ktoré je dostať kúpiť v rôznych vyhotoveniach aj samostatne pre rôzne šírky postelí. Doplnené je štýlovými nočnými stolíkmi z tmavého orechového dreva. Tento farebný kontrast čela a odkladacích stolíkov celú schému príjemne osvieži.

Tapeta (ne)tradične v tradičnom štýle

Dominantou celého interiéru je tapeta s výraznejším kvetinovým motívom, ktorú som v záujme zachovania čistoty a pokojného pôsobenia priestoru, navrhla originálne vsadiť do olištovaného rámu. Stala sa tak akousi prirodzenou súčasťou ozdobného lištovania, ktoré je v jednoduchých, priamych líniách navrhnuté na oboch protiľahlých stenách. Toto riešenie dodá celému priestoru harmóniu.

Doplnky v tradičnom štýle

V miestnosti je ďalej navrhnutá truhlica na sedenie s úložným priestorom, ktorá aj svojím dizajnom aj spôsobom otvárania evokuje časy dávno minulé.

Zrkadlo v typickom oválnom ráme disponuje povrchovým prevedením „antický bronz“, ktoré plne korešponduje s doplnkovým materiálom kryštálového stropného svietidla.

Stav pred rekonštrukciou

Súčasťou premeny boli aj stavebné zásahy – výmena a drobný posun starého nevyhovujúceho okna za francúzske okno s tradičným deleným rámom s prechodom na balkón.

Moje ďalšie projekty

Chcem návrh interiéru